Kde obchodovat binární opce

Aby mohl investor provádět transakce s binárními opcemi, je nutná registrace u některého brokera. Broker, nebo také makléř, je společnost (nikoli fyzická osoba), která tvoří spojovací článek mezi trhem a investorem.  K binárnímu obchodování poskytuje platformu, což je speciální počítačové prostředí nebo mobilní aplikace určená výhradně k tomuto účelu.

Brokera lze přirovnat k sázkové kanceláři při kurzovním sázení, která umožňuje gamblerům sázet na jednotlivé sportovní události. Broker obdobně umožňuje obchodníkům investovat do binárních opcí. Stejně tak jako sázková kancelář vypisuje kurzy, broker si stanovuje výši zhodnocení. Mnohdy mají společné i uvítací bonusy pro nové klienty.

Z toho plyne, že broker znatelně zasahuje do veškerého obchodování svých klientů. Už proto by měl každý začátečník důkladně vybírat vhodného makléře. Jenomže kde obchodovat binární opce?

Bezpečnost prioritou

 Při výběru brokera na opce by měla rozhodovat jeho pověst, ohlas klientů a nestranné recenze. Tyto zdroje lze považovat za důvěryhodné a v nich by se měl investor zaměřit nejprve na bezpečnost obchodování a přístup brokera ke klientům.

 Existuje také mnoho regulačních orgánů, které dohlížejí na činnost brokerů (viz. kde obchodovat binární opce), a tudíž by měl vámi vybraný broker mít licenci CySEC a ČNB. Regulace CySEC, což je kyperská bezpečnostní komise, která je považována za jednu z největších autorit na poli binárních opcí, a licence ČNB (Česká národní banka) by pro tuzemské obchodníky měly být samozřejmostí.

Je lepší se vyvarovat brokerům, kteří jsou doporučováni fiktivními obchodníky nebo přes falešné obchodní programy. Podvody s binárními opcemi totiž mohou iniciovat i samotní brokeři (například AnyOption).

Čeho si při výběru brokera všímat?

Kromě bezpečnosti by se začínající obchodník měl zaměřit například i na výši zhodnocení. Průměrně se zhodnocení klasických high/low opcí pohybuje okolo hranice 80%.  Nižší zhodnocení obchodovaného aktiva vyžaduje více úspěšných transakcí, aby bylo obchodování profitabilní. I když je rozdíl jen několik málo procent, není to rozhodně zanedbatelné.

Pokud nedisponujete velkým rozpočtem, je vhodné si zjistit jaké minimální transakce a vklady lze u brokera uzavírat. Každý broker má totiž pevně stanovenou částku, která tvoří nejmenší možnou investici na jednu transakci.

Velkým lákadlem jsou minutové opce, kdy investor zná výsledek transakce již po několika málo minutách. Jelikož je ale obchodování minutových opcí spíše nevýhodné (nižší zhodnocení, nepředvídatelný vývoj v tak krátkém časovém úseku), neměly by být kritériem pro volbu brokera. Stejně tak počet aktiv nemusí dosahovat několika stovek.

Konkurenční boj

Pro obchodování na cestách vyvíjí většina brokerů mobilní aplikace, jiní zase vsázejí na speciální funkce jako je třeba odprodávání aktivních opcí či možnost refundace (návrat části investice po neúspěšné transakci). Někteří brokeři na binární opce umožňují obchodovat na české platformě (např. TopOption), což ocení zejména ti, pro které cizí jazyk představuje bariéru. 

Většina brokerů umožňuje aktivaci demo účtu po založení reálného účtu. Díky němu může investor bez rizika testovat jednotlivé strategie pro binární obchodování. Rozporuplné bývají vstupní bonusy pro nové klienty, které omezují volný výběr zhodnocených peněz z obchodního účtu.  Na druhou stranu vám obchodování s dvojnásobným kapitálem umožní investovat více a tudíž i více profitovat.

U těchto jednotlivých výhod záleží pouze na investorovi. Každý má totiž jinou představu o tom, co by měl jeho obchodní účet umožňovat a zahrnovat. Jedno je ale třeba dodržovat, a to neklást nic z toho před bezpečnost obchodování, která musí být na prvním místě.