Recenze BDSwiss

BDSwiss je kyperský broker, který umožňuje obchodování prostřednictvím CFD nebo binárních opcí. Broker je regulovaný komisí CySEC a peníze jeho klientů jsou pojištěné proti úpadku brokera. Splňuje tak základní kritérium, které by měl splňovat každý kyperský broker na binární opce. České obchodníky broker BDSwiss jistě potěší, jelikož podporuje češtinu. Je ale licence CySEC a podpora češtiny dostatečným argumentem k obchodování u BDSwiss?

Výhody a klady

Asi hlavní výhodou je již zmiňovaná podpora češtiny. Společně s BDSwiss češtinu podporuje také společnost ExBino nebo TopBinary. Mezi brokery na binární opce se ale jedná spíše o raritu. Navzdory tomu BDSwiss neumožňuje obchodování v CZK, takže se obchodníci pravděpodobně nevyhnou poplatkům za převod měny. Ty si sice neúčtuje broker, ale často si je účtují banky.

Zejména pro začínající obchodníky bude výhodou jednouchá a přehledná platforma. Platforma je navíc webová, takže nevyžaduje stahování ani instalaci. Jednoduchost platformy má ale i své nevýhody. Na platformě jsou jen základní nástroje a funkce a pro náročnější obchodníky může být limitující.

Na platformě je hned několik druhů binárních opcí. Kromě klasických opcí (včetně opcí s dlouhodobou a krátkodobou exspirací) platforma obsahuje i dotykové a párové opce. Široký výběr je také u obchodních aktiv. Těch je přibližně 200. Asi polovinu z nich tvoří akcie, ale početné zastoupení mají také indexy a měnové páry. Portfolio obchodních aktiv doplňuje i několik vybraných komodit.

BDSwiss: Nevýhody a zápory

Ačkoliv broker podporuje češtinu, překlad je nekompletní. Například u obchodní smlouvy, podmínek použití, nebo na samotné platformě se bez znalosti angličtiny neobejdete. Nevýhodou je také vysoký požadovaný vklad (250 eur) a minimální transakce od 25 eur. Nižší minimální transakce (10 eur) jsou pouze u krátkodobých opcí, kde je ovšem i nižší zhodnocení (asi 70%), takže se jejich obchodování moc nevyplatí. Mezi nevýhody musíme zařadit také absenci demo účtu, který vám dnes už většina brokerů bezplatně poskytne. BDSwiss bohužel ne.

Broker BDSwiss (Banc de Swiss ) je v několika zahraničních recenzích kritizován už kvůli samotnému názvu. Názvem i logem totiž kyperský broker odkazuje na Švýcarsko, se kterým ovšem nemá podle dostupných informací nic společného. Podle některých se broker snaží využít prestižní pověsti švýcarských bank a zvýšit tak důvěryhodnost svých služeb.  

Na začátku roku 2017 vydala komise CySEC prohlášení, podle kterého se stal broker BDSwiss předmětem vyšetřování. Důvodem bylo podezření na možné porušení předpisů. Broker se s úřadem CySEC dohodl na finančním vyrovnání a zaplatil 150 tisíc EUR.

Pokuta BDSwiss od CySEC

Zkušenosti s BDSwiss

Broker uvádí, že se jeho historie píše už od roku 2012. Mezi brokery na binární opce tak patří spíše k veteránům.  Navzdory tomu na internetu najdete jen hrstku recenzí a příspěvků od jeho klientů. BDSwiss je i přesto důvěryhodná společnost s licencí. Ve srovnání s konkurencí ovšem spadá BDSwiss do průměru. Například broker IQ Option vyžaduje minimální vklad 10 eur, transakce minimálně 1 euro, nabízí demo účet, vyšší zhodnocení atd. Jedinou skutečnou výhodou BDSwiss tak zůstává podpora češtiny.

Další informace:

https://iqoptionrecenze.cz/je-bdswiss-nejlepsi-broker-na-binarni-opce/