Recenze brokera Binatex - proč jej nedoporučuji?

Před několika dny jsem na internetu četl článek o tom, jak nějaký člověk z Brna dokázal během jednoho měsíce vydělat miliony korun po internetu. Prý neměl žádné know-how, žádné zkušenosti, a vlastně ani pořádný kapitál. Nic z toho prý nepotřebujete.  Vydělal tím, že obchodoval přes internet binární opce u společnosti Binatex. Nebylo to poprvé, co jsem se s podobným textem setkal, a proto mě nepřekvapilo zjištění, že nic z toho není pravda.

Reklamy, které propagují Binatex

Tento pán je však vymyšlená postava, diskuze pod článkem je falešná a doporučovaný broker není na tuzemském trhu licencovaný. Na oficiální webové stránce brokera Binatex je uvedena pouze licence ruského úřadu FMRRC. Aby ale broker mohl poskytovat své služby na území Česka, musel by mít povolení od ČNB, což nemá.

Binatex na první pohled zaujme

Na první pohled Binatex zaujme především začínající obchodníky, protože láká na nízký minimální vklad 10$, transakce od 1$, češtinu a zabudovaný demo účet. Jenže například český překlad se brokerovi moc nepovedl a některé věty si musíte číst víckrát, než pochopíte jejich význam. Některé části textu dokonce vypadají, jako kdyby byly přeložené přes internetové překladače. Web má celkem 15 jazykových verzí, takže čeština pro brokera není očividně primární.

Úspěch na demo účtu nic neznamená!

Další výhoda v podobě cvičného účtu (demo účet), má taky několik nedostatků. Demo účty obvykle obchodníci využívají proto, aby si otestovali platformu, ale také proto, aby mohli nanečisto otestovat své obchodní strategie před jejich použitím na reálném účtu. Pokud je totiž strategie úspěšná na demo účtu, měla by uspět i na reálném účtu. Jenže to jen za předpokladu, že demo účet a reálný účet fungují stejně, což u Binatex neplatí.

Na demo účtu je vyšší zhodnocení (90%) a po každé neúspěšné transakci se vám 10% investice vrátí. K dlouhodobému vydělávání vám tak postačí úspěšnost nad 50%. Na reálném účtu je zhodnocení variabilní a pohybuje se mezi 60-80%. Pokud budeme počítat průměrný zisk 70%, potřebujete dosáhnout úspěšnosti alespoň 59%. O víkendu, kdy lze obchodovat jen tři kryptoměny, klesá zhodnocení dokonce na 10%. Abyste o víkendu něco vydělali, musíte dosáhnout úspěšnosti 91%. To znamená, že více než v 9 z deseti transakcí musíte uspět, což je prakticky nereálné. Na demo účtu, který společnost Binatex nabízí, je zkrátka šance na úspěch mnohem vyšší, než na reálném účtu.

Na tom, že se demo účet a reálný účet odlišují, samozřejmě není nic podvodného. Broker nikde nedeklaruje, že účty fungují shodně. Snad u všech kvalitních brokerů jsou ale podmínky na cvičném a reálném účtu stejné.