Demo účty na binární opce

Začít obchodovat bez zkušeností může vést k rychlému konci. Tomu lze ale předcházet přípravou a vybudováním dobré obchodní strategie. Jednou z mnoha alternativ, jak může nezkušený člověk začít obchodovat, je využít na několik týdnů možnost aktivace demo účtu, pokud jej tedy vámi vybraný broker na binární opce nabízí.

Jak získat demo účet

Většina brokerů dnes nabízí svým klientům možnost aktivace demo účtu na binární opce.  K jeho získání je ale nezbytné vytvořit reálný obchodní účet a na něj vložit požadovanou částku. U TopOption je demo účet dostupný pro klienty, kteří vloží alespoň 200$.

Pokud se jedná o regulovaného brokera, lze ale tyto peníze kdykoliv vybrat zpět. Z toho plyne, že je demo účet na opce zdarma, jelikož jeho používání není nijak zpoplatněno.

Hlavní výhodou těchto účtů je, že obchodujete na úplně stejné platformě jako při skutečném obchodování. Investor obchoduje na reálném trhu, ale transakce, které uzavře, jsou virtuální. Proto nemůže peníze ztratit, ale ani získat. Investor ale získá představu o tom, jestli by daná transakce byla úspěšná či nikoli.

Demo verze obchodních účtů jsou dobré na testování obchodních plánů, pochopení principu binárních opcí a seznámení se s platformou brokera. Investor si totiž v klidu bez zbytečného riskování může vyzkoušet jednotlivé obchodní nástroje.

Nevýhody demo verzí

Demo účtu dokonale simulují binární obchodování. Co nedokáže ale ani demo účet je dostat obchodníka pod psychický nátlak. Obchodovat s penězi, které jste vydělávali, není totiž zdaleka tak jednoduché. Čím větší částky obchodník investuje, tím více má tendenci podlehnout emocím, což není dobré pro žádný druh burzovního obchodování.

Počítejte tedy s tím, že investovat reálné peníze není pouze pár kliknutí. Někteří lidé vyhledávají podobné příležitosti jako adrenalinový zážitek, ale potom není obchodování nic víc, než pouhý hazard.

Jak již bylo v úvodu naznačeno, nemá smysl obchodovat na demo účtu zbytečně dlouho. Výsledky po pár týdnech obchodování lze považovat za směrodatné a demo účet vám potom už nemá co nového nabídnout.

Demo účet je skvělá zpětná vazba. Dokážete-li zhodnotit virtuální peníze, neměl by být problém úspěšně obchodovat se skutečnými penězi. Proto začínajícím obchodníkům doporučujeme alespoň krátce tuto možnost využít.