Jak na binární obchodování

Mnoho lidí má strach investovat do binárních opcí, jelikož netuší, co všechno takové obchodování obnáší. V následujícím článku se proto dočtete, jak takové binární obchodování probíhá a čemu se žádný investor nevyhne.

Před obchodováním

Hned první krok je pravděpodobně jedním z nejdůležitějších a čas, který mu věnujete, určitě není zahozený. Jedná se o výběr vhodného brokera.  Pokud netušíte, jak vybrat brokera na opce, stanovte si bezpečnost obchodování jako prioritu a začněte se o jednotlivé brokery zajímat.

Broker by měl podléhat regulaci ČNB a bezpečnostní komise CySEC. Kromě licencí se důležité také zhodnocení, které broker nabízí. Vyšší zhodnocení vám dovolí vícekrát chybovat, aby bylo obchodování stále výnosné. 

Většina seriózních webů vás odkáže na brokera TopOption, který je jedním z mála neproblémových brokerů s dobrými ohlasy klientů.

Vklad a výběr peněz

Po registraci u brokera následuje vklad peněz. Bez něho není možné obchodovat ani na demo účtu na opce. Vklad je omezen minimální částkou, kterou si každý broker volí individuálně. Minimální vklady u nenáročných brokerů začínají od 100$.

Výběr peněz z účtu může být také omezen minimální částkou. Ta bývá ale podstatně nižší (např. 10$) a liší se v závislosti na zvoleném brokerovi. Někdy vám výběr peněz znemožní přijetí vstupního bonusu, dokud neuděláte určitý počet transakcí. Proto se seznamte s podmínkami případného bonusu co nejpodrobněji.

 Způsob jak budete peníze převádět, si zvolíte sami. K dispozici má investor většinou bankovní převod, platební karty nebo lze využít internetové peněženky jak pro vklad, tak pro výběr.  Zde je rozumné brát ohled na poplatky za jednotlivé služby. Mějte také na vědomí, že pro výběr velkých částek je nejvhodnější bankovní převod. Je sice nejpomalejší a mnohdy i nejdražší, ale jako jediný nebývá omezen maximální možnou částkou k transakci.

Počítejte také s tím, že po vás bude broker vyžadovat verifikaci pomocí ofoceného občanského průkazu nebo jiného dokumentu, který stvrzuje vaši totožnost. Ověřování není nic neobvyklého a slouží převážně ke zvýšení bezpečnosti.

Obchodování s binárními opcemi

Vraťme se ale k samotnému binárnímu obchodování. Nejprve si investor zvolí aktivum, o jehož ceně bude spekulovat. Zobrazí se graf, zhodnocení v případě úspěšné transakce. Obchodník dále zvolí dobu exspirace, neboli okamžik, na který se vztahuje jeho spekulace. U dlouhodobých opcí to můžou být celé týdny, naopak u krátkodobých opcí začíná doba exspirace od 60 sekund (tzv. minutové opce).

Obchodník se rozhodne, kolik peněz do opce zainventuje. Tato částka je mimochodem i maximální ztráta v případě neúspěchu. Z toho plyne, že se nemůžete dostat do dluhů, jelikož vaše obchodní konto nemůže klesnout pod 0$.Následuje spekulace. Investor zvolí jednu ze dvou možností; CALL (předpokládá-li, že cena bude v okamžiku exspirace výš, než v okamžiku uzavření transakce) nebo v opačném případě PUT. Pak už investor jen čeká na okamžik exspirace.

Výdělky z binárních opcí je nutné podle zákona zdanit. Pokud si nejste jisti ohledně správného danění, obraťte se raději na kompetentní osobu nebo příslušný úřad.

Závěrem…

Jak vidíte, není to nic složitého. Jenže mějte na paměti, že dvě možností znamenají poloviční na úspěch. Při zhodnocení, které je obvykle 80%, je to ale nedostačující. Proto je jasné, že nesmíte pouze tipovat. Vytvořit fungující strategii je tudíž mnohem komplikovanější, než samotné obchodování.