Recenze Czech Method - podvod, který láká na obchodování

V této recenzi se podíváme na podvodný investiční projekt Czech Method, který zneužívá binární opce. Autoři projektu lákají na jednoduché zbohatnutí pomocí obchodního robota na binární opce, kterého nabízejí dokonce bezplatně. Obchodní program by měl vydělávat stovky tisíc dolarů měsíčně. Nespokojeným klientům navíc autoři projektu garantují 10 tisíc USD jako kompenzaci za investovaný čas. Nikoho ale asi nepřekvapí, že tento projekt je podvod.

Czech Method a jeho zahraniční mutace

Web Czech Method, v překladu Česká Metoda, existuje v mnoha zahraničních verzích (The Aussie Method, The Irish Method, The Malay Method, Die Swiss Methode atd.) a každou verzi údajně vytvořil jiný člověk. Všechny přitom vypadají stejně, obsahují stejný příběh a nabízejí stejný program.

Na české verzi se navíc setkáte s třemi různými jmény, ačkoliv se má jednat o stejnou osobu. Ve videu je jako autor projektu označen Jakub Petrů, v záhlaví webu je fotografie muže se jménem Tomáš Horák a u stejné fotografie je pod videem napsané jméno Jakub Petrák. Tato jména si samozřejmě autoři vymysleli.

Abyste mohli program využívat, budete si muset založit obchodní účet u brokera, kterého vám autoři Czech Method doporučí. V takovém případě ale nemáte jistotu, zda bude broker kvalitní nebo ne. Výběr kvalitního brokera je přitom velmi důležitý, protože broker má na obchodování zásadní vliv.

Nepravdivé informace o obchodním programu

Získání programu Czech Metod je zdarma, ale podle autorů jej získá jen prvních 20 registrovaných členů. To ale není pravda, protože projekt funguje už několik měsíců a stále se mohou registrovat noví klienti. V reklamním videu navíc uslyšíte, že nebudete muset nic platit. Abyste ale mohli začít obchodovat, musíte na obchodní účet vložit alespoň minimální vklad, který se pohybuje v řádu stovek dolarů.

Recenze na webu Czech Method, které jsou plné chvály, si podvodníci vytvořili sami. Obchodníci, kteří program skutečně vyzkoušeli, v mnoha případech o vložené peníze nebo jejich část rychle přišli. Úspěšnost programu je totiž nízká a nedostačuje k dlouhodobě ziskovému obchodování. Slibovaných 10 tisíc USD nespokojeným zákazníkům mimochodem také nikdo nevyplatí.

I když binární opce sami o sobě podvod nejsou, obchodníci by měli být velmi obezřetní. Zvláště webové stránky, které nabízejí jednoduchou obchodní strategii nebo ziskový program na binární opce, bývají často podvodné. Pamatujte si, že úspěch při obchodování binárních opcích vyžaduje zkušenosti a znalosti. Proto byste měli zainvestovat nejprve svůj čas a až potom peníze.