TopOption - recenze brokera na binární opce

Výběr brokera je důležitá část binárního obchodování.  Většina českých investorů obchoduje pomocí platformy TopOption. To není náhoda ani davový efekt, ale výsledek kvalitní práce, kterou makléřská firma už několik let odvádí. Tato recenze TopOption obsahuje základní informace o nejrozšířenějším brokerovi na našem území.

Navštívit web brokera TopOption

Makléřská společnost TopOption byla založena v roce 2011 a od svého vzniku sídlí, stejně jako většina brokerů na opce, na Kypru. Podléhá tamější bezpečnostní komisy CySEC, která je respektována po celé Evropě.  TopOption je také držitelem licence ČNB, kterou musí mít každý broker poskytující služby na území České republiky. Kvůli internetu se tato bariéra ale zcela vytrácí a není problém si založit účet u brokera bez této licence.

Obchodování u TopOption

Minimální vklad je 100$. Vklad, stejně jako výběr, je možné provést obvyklými způsoby a to bankovním převodem, platebními kartami nebo pomocí internetové peněženky.  Obchodovat je možné od částky 10$ u klasických opcí a u minutových opcí dokonce od 5$.

Nabídka podkladových aktiv je u TopOption nadprůměrná a k dispozici jich je až 180. Výnosy se pohybují průměrně kolem 80% hranice, což je téměř o 10% víc, než u pochybných brokerů, kteří si získávají klienty pomocí reklamních kampaní.

Je možné obchodovat krátkodobé i dlouhodobé opce. U krátkodobých opcí je doba exspirace od 60 sekund po několik minut, u dlouhodobých opcí může být doba exspirace i několik dní. Na výběr má investor z těchto druhů opcí: opce klasické (high/low),  One Touch, Boundary nebo opce párové (pairs).

Navštívit web brokera TopOption

Obchodní nástroje a výhody pro klienty

Pomocí chytrých nástrojů lze vytvářet důmyslné strategie. Například je možné odprodávat aktivní opce, pokud se scénář nevyvíjí podle vašich představ (viz. diskuze). Prodejní cena je sice podstatně nižší, než je cena kupní, ale alespoň lze účinně snižovat ztráty z neúspěšných transakcí. Stejně tak lze snížit ztráty využitím možnosti refundace. To v praxi znamená, že na úkor nižšího zhodnocení může obchodník v případě neúspěšné transakce dostat zpět část investované částky. Za poplatek lze také prodloužit životnost opce.

Vklady klientů jsou pojištěné proti úpadu brokera do výše 20 000 Eur. Povedená webová platforma TopOption je v českém jazyce. Mobilní aplikace se podle oficiálního vyjádření zatím vyvíjí. Pokud vložíte alespoň 200$, aktivuje vám broker demo účet na vyžádání. Jeho využití by měli zvážit zejména začátečníci.

Za zmínku stojí vstupní bonus, jehož výše je závislá na vkladu obchodníka a může dosáhnout až 100% vkladu. Přijetím bonusu se ale investor vzdává práva kdykoli vybrat bonusovou částku nebo zisky z obchodování, dokud neprovede určitý počet transakcí.

Navštívit web brokera TopOption

Snad jedinou věcí, která bývá na Top Option kritizována jsou smluvní podmínky v angličtině.  I přesto je obchodování binárních opcí u TopOption bezpečné a intuitivní. Ohlasy klientů jsou kladné a v případě nejasnost se můžete obrátit na podporu. Broker si totiž váží svých klientů a prokazuje ochotu řešit problémy.